Warsaw Home – 2018 Trowback

Targi Warsaw Home to prawdziwy raj dla osób kochających wnętrza, zarówno dla projektantów, wykonawców, sprzedawców jak i inwestorów :).

Czy według mnie warto co roku kierować swoje kroki do Ptak EXPO w Nadarzynie k. Warszawy? Zdecydowanie tak! Jeśli jesteście ciekawi dlaczego, zapraszam Was do lektury mojego wpisu :).


Pierwszy raz na targach Warsaw Home miałam przyjemność być rok temu, w towarzystwie mojej serdecznej koleżanki Agaty oraz jej mamy (pozdrawiam!). Jadąc na targi totalnie nie wiedziałyśmy, czego się spodziewać. Wiedziałyśmy tylko, żeby wziąć ze sobą puste walizki na kółkach (po co dowiesz się później 😉 ).

Zakupiłyśmy jednodniowe bilety, które umożliwiły nam wstęp do raju. Raju dla miłośników wnętrz, pięknych wnętrz. Ilość hal wystawowych, stoisk oraz prezentowanych produktów przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Wyobraź to sobie: kilka pawilonów (bodajże sześć) o powierzchni 500m2 każdy, wypełnione po brzegi wyposażeniem wnętrz. Meble, oświetlenie, tekstylia, dodatki. Nie wiedziałam, gdzie kierować wzrok.

Jechałam tam jako absolwentka studiów architektury, szukająca inspiracji, kontaktów, oraz… katalogów ofertowych i modeli 3D. Świetnym posunięciem było zabranie ze sobą wizytówek, które są niezwykle pomocne w wymianie kontaktów. Mimo faktu, iż nie posiadałam jeszcze własnej działalności gospodarczej, podawanie maila było o niebo łatwiejsze i przede wszystkim – szybsze. Miałam też pewność, że żaden z wystawców nie zgubi moich danych kontaktowych, zapisanych w pośpiechu na przypadkowym skrawku papieru :).

Wspomniana pusta walizka na kółkach… No cóż, służy do tego, aby nie urwały się Wam rączki od torebki podręcznej od ciężaru… katalogów ofertowych. Nie wiem, czy w tym roku będę brała wszystko od wszystkich, jednakże, kiedy byłam tam pierwszy raz, brałam wszystko jak leci, bo byłam tam tylko jeden dzień, i nie miałam czasu na weryfikowanie i przebieranie w ofertach. Wiem, że żyjemy w XXI wieku i wszystkie informacje i katalogi można znaleźć na internecie, jednak często projektując nie ma się wszystkiego “od ręki” w głowie. Ja lubię czasami wrócić do analogowych opcji, dlatego też w mojej biblioteczce architekta mam katalogi podzielone na kategorie takie jak np. podłogi, tekstylia, salon, kuchnia, jadalnia, itd. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza poszukiwania inspiracji oraz pracę nad projektem. To miła odmiana od swajpowania bez końca Pinteresta czy Instagrama. No i od razu masz świadmość, że znasz produceta, możesz poszukać modelu 3D i poznać cenę ;).

Zafascynowana niesamowitymi wystawami robiłam zdjęcia jak szalona. Niestety nie są one wysokich lotów, wtedy bowiem nie miałam do tego ani dobrego sprzętu, ani wiedzy, jak to powinno prezentować się w Social Mediach ;).

Poniżej przedstawiam niektóre z nich. Wybaczcie, że nie wszystkie są podpisane, ale niestety pisząc posta rok po, nie wszystko pamiętam, a nie chciałabym wprowadzać kogokolwiek w błąd :).

Co warto wiedzieć?

 • Targi mają specjalną apkę na smartfony, zarówno na te z Androidem jak i iOS. Nazywa się tak samo jak targi, czyli “Warsaw Home”.
 • Podczas targów można skorzystać z bezpłatnego transportu autobusem. Jeżdzą one z Centrum, Mokotowa i Okęcia pod samo miejsce wydarzenia, jak i z powrotem z bardzo dużą częstotliwością 🙂

  Rozkłady autobusów znajdziesz pod linkiem: https://warsawhome.eu/dla-odwiedzajacych/#rozklad_autobusow
 • Na miejscu można zjeść posiłek, większość stoisk gastronomicznych ma terminal płatniczy. Polecam jednak wziąć coś po prostu ze sobą, ponieważ ceny tam, ze względu na brak konkurencji, często są trochę podbite 😉
 • W halach znajdziecie także szatnię oraz szafki z depozytami, co myślę, że podczas tegorocznej edycji i niepogody będzie bardzo przydatne!
 • Ptak EXPO to, jak wspomniałam w treści powyżej, sześć hal o powierzchni 500m2. Warto zaopatrzyć się w mapkę, bo łatwo się zagubić. Co więcej…nie z każdej hali można wyjść od tak, i wejść od tak. Są specjalnie wyznaczone wyjścia i wejścia. Czasem, aby wyjść na świeże powietrze trzeba zawrócić się i przejść trzy hale :).

Co warto wziąć ze sobą?

 • wizytówki
 • pustą walizkę na kółkach
 • wygodne buty (!) i ubranie
 • aparat fotograficzny (chyba, że masz dobry w smartfonie)
 • powerbanka
 • butelkę fitrującą wodę
 • szybką przekąskę


Cały rok czekałam na kolejną edycję tego wydarzenia. Tym razem jadę już tam jako klient biznesowy. Ze świeżo wydrukowanymi, już firmowymi wizytówkami :).

Jestem ciekawa, jakie inspiracje i kontakty przyniesie tegoroczna edycja :). Mimo faktu, że rozkłada mnie choróbsko za nic w świecie nie przegapię okazji wzięcia udziału w tych targach :).

Oficjalna strona Warsaw Home: https://warsawhome.eu/
Warsaw Home na FB: https://www.facebook.com/warsawhomeexpo/

Wydarzenia towarzyszące:
Design Forum: https://warsawhome.eu/design-forum/
Poland Design Festival: https://www.facebook.com/polanddesignfestival

A Wy? Lubicie brać udział w branżowych wydarzeniach?
Czego na nich poszukujecie i czego od nich oczekujecie :)?

A może mieliście okazję być na targach Warsaw Home lub wybieracie się na tegoroczną edycję?

Dajcie znać!
M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.